AKTIVITY V CHEBU A OKOLÍ

LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK I MOTOKÁRY

LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK

Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně

 

Vzdálenost od penzionu: 8 - 52 km

Lázeňský trojúhelník byl zapsán v červenci 2021 na Seznam světového dědictví UNESCO. V celé České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako zde. Chtěli byste si v klidu projít všechny tři města? Od léta 2022 budete moct využít naší přepravu osobní dodávkou.

FUNARENA CHEB - MOTOKÁRY

Největší specializovaný závodní okruh v ČR

 

Vzdálenost od penzionu: 8 km

Indoor i outdoor závodište, benzínové i elektrické motokáry. Andrenalin, který nikde jinde v Chebu není. Jako opravdoví závodníci si užijete až třinácti minutové jídy. Navíc mají všichni naši hosté slevu 10 %!

Více informací naleznete zde.

FUNARENA CHEB - JUMPARENA & MULTIBALL

Zábava pro celou rodinu

 

Vzdálenost od penzionu: 8 km

Jumparena nabízí olympijskou trampolínu, nafukovací airbag (přistávací plochu), trampolíniště, lezeckou stěnu, spider wall a mnoho dalšího. Vyskáčete zde i svou duši. Zábava nejen pro rodiny na celý den. Multiball je interaktivní hra, která nabízí nový rozměr zábavního vzdělávání. Všichni ubytovaní mají i zde slevu 10 %.

Více informací o jumparene: www.funarenacheb.cz/jump-arena

Více informací o multiballu: www.funarenacheb.cz/multiball

PIVOVAR PIVNÍ SKAUT

Místní zlatý mok

 

Vzdálenost od penzionu: 2,4 km

Pivovar Pivní Skaut je místní pivovar, kde se zaměřují na nejkvalitnější český slad a kde vybírají nejvoňavější chmel s pestrou chutí. Součástí pivovaru je i Restaurace Hvězda, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo ze stálého menu, brunch a již zmiňované pivo Skaut.

Více informací naleznete zde.

CHEBSKÝ HRAD

Výhled na celé město

 

Vzdálenost od penzionu: 2,8 km

Tento unikát mezi českými i evropskými hrady je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit dokonale zachovalou patrovou hradní kaplí, která je právem označována za poklad štaufské gotiky. Na hradě se pořádá i velké množství zajímavých koncertů a akcí jako například noc kostelů, dětské dny, mikulášská nadílka a další.

Více informací o hradu, cenách, akcích a otevírací době naleznete zde.

Komorní Hůrka

Nejmladší sopka v České republice

 

Vzdálenost od penzionu: 7 km

Tato nejmladší sopka se nachází nedaleko měst Cheb a Františkovy Lázně. Naposledy byla činná před milióny let. Sopka vznikla na dně již vyschlého slaného jezera, které se rozkládalo v dnešní Chebské a Sokolovské pánvi. Máte rádi procházky? Vydejte se přímo z penzionu k sopce přes nádherné centrum města.

Hrad Seeberg

Jeden z nejstarších hradů na Chebsku

 

Vzdálenost od penzionu: 13 km

Hrad Seeberg se nachízí přibližně 5 km západně od Františkových Lázní a je jedním z hrstky zachovaných ministeriálních hradů v Česku a jako jediný z nich slouží výlučně muzejním účelům. Hrad ožívá hlavně v létě, kdy se zde konají různé akce pro děti a dospělé a řada koncertů různých žánrů. Za zmínku určitě stojí populární Festival vína.

Více informací o otevírací době a vstupném: www.seeberg.cz/cs/zajimavost/oteviraci-doba-a-vstupne-3ed16R

Hrad Vildštejn

Chcete vidět opravdové ostatky bílé paní?

 

Vzdálenost od penzionu: 14 km

Hrad stojí na žulové skále nad přítokem Vonšovského potoka a veřejnosti byl zpřístupněn až v roce 2001. Nachází se zde muzeum se skutečnými ostatky bílé paní, středověká hadovna, královský sál, obřadní síň a muzeum hasičské techniky. Novější budova nabízí prohlídku středověké kovárny, vězení a muzea vězeňství. Na hradě naleznete i krčmu, kde se podává rytířské menu a pořádají se zde rytířské hostiny s historickým programem.